자유게시판

ақбілектің сол көзінің тартуы - ақбілек романы тәуелсіздік алғанға дейін неге оқытылмай келді

작성자 정보

  • Carmelo 작성
  • 작성일

컨텐츠 정보

본문

 
 
 
 
 
 

 
 
ақбілектің сол көзінің тартуы - ақбілек романы тәуелсіздік алғанға дейін неге оқытылмай келді [Подробнее...]
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Ақбілек романы бір ғана қазақ қызының күрделі тағдыры. Ендігі сөз роман кеіпкерлері туралы. Ақбілек еңсесін бүкжитіп. Романның бүкіл оқиғасы Ақбілек төңірегінде өрбиді. Қазақ әдебиеті газеті. А) Ақбілектің көзінің тартуы нені аңғартады? ә) Шұбап келе жатқан 4 атты кімдер болып шықты? б) Келген салт аттылар бірден Мамырбайдың үйіне. Сабақ көрнекілігі: Жүсіпбек Аймауытов «Ақбілек» романы, романнан үзіндіні магнитофоннан тыңдату, тірек схемасы. Сабақ барысы. І. «Ақбілек» романын бастамас бұрын өткен тақырыптар бойынша. Әдістемелік мақсаты: көркем шығарманы талдауды үйрету, сол арқылы талдауды үйрету, сол арқылы өмірді таныту; өмірге көзқарасын қалыптастыру, мінез құлқына ықпал ету. Жазушы, драматург, аудармашы, публицист Жүсіпбек Аймауытовтың «Ақбілек» романы көркемдігі мен қозғаған тақырыбы тұрғысынан қазақ әдебиетінде ерекше орын алады. Зерттеушілер арасында. Демек, Ескендір Ақбілектің тастап кеткен баласы еді, енді міне ол өз баласы.Сөйтіп, Ақбілек күйеуі Балташпен қалаға жол тартты.Айта кетейік, Балташ—оның қалада таснысып,Ақбілектің өткеніне қарамастан, құлай сүйіп, үйлегенген батыл жігіт. #Ақбілек. #роман. #Жүсіпбек Аймауытов. #қысқаша мазмұны. #қазақ қызы. #қиын тағдыр. Ақбілектің көзінің тартуы нені аңғартады? 2. Шұбап келе жатқан 4 атты кімдер болып шықты? 3. Келген салт аттылар бірден Мамырбайдың үйіне келуі нені. Ақбілектің сол көзінің тартуы, ақбілек романы тәуелсіздік алғанға дейін неге оқытылмай келді Ақбілек романындағы барлық оқиғалар тікелей өмірден алынған. Ақбілек романы қазақ ауылындағы дүрбелең жылдар шындығын, олардың дәстүрі мен тұрмысын, жекелеген адамдардың іс-әрекеттері мен қарым-қатынастарын. ШҚО, Жарма ауданы, Шалабай ауылы «Н.Крупская атындағы орта мектебінің» КММ қазақ тілі мен әдебиет пәні мұғалімі Корпебаева Қарлығаш Мұхтаргазиевна Пәні: Қазақ әдебиеті Сабақтың тақырыбы: Жүсіпбектің «Ақбілек» романы. (ХІ сынып.Көркем шығарманы талдау сабағы) Сабақтың мақсаты:Ақбілек образының қайшылықты тағдырының психологиялық образ дәрежесіне көтерілуін, сондай-ақ бейнеттен, қорлықтан құтылған» күнәдән» тазарған Ақбілектің психологиялық жан сезімін ұғындыру; адам мен табиғат. Екінші романы «Ақбілек» кезінде кітап ретінде басылып үлгермеді. Үзін-ділері «Әйел теңдігі» журналында (1927, №2, 5, 10, 11; 1928, №3, 4, 9, 10) жа-рияланған. «Ақбілек» – тақырыбы жағынан күрделі шығарма. Жазушының ХХ ғасырдың басындағы үлкен проза саласындағы тағы бір елеулі еңбегі – «Күнікейдің жазығы» повесі. Ол «Жаңа әдебиет» журналында (1928, №7, 8, 9; 1929, №2, 3) жарияланған. Бұл да «Ақбілек» романы сияқты қазақ прозасында ақ өлең үлгісіне жол ашты. Қара сөздің өзін өлеңше ұйқас-тырып, прозаға полифониялық сипат дарыту – шеберліктің белгісі. Ж.Аймауытұлы драмалық шығармалар жазуға да ерте талпынған. Школьные это сервис в котором пользователи бесплатно помогают друг другу с учебой, обмениваются знаниями, опытом и взглядами. Ақбілек» романы ХХ ғасыр басындағы қазақ қоғамының саяси, әлеуметтік, тарихи панорамасын әр қырынан көрсеткен шығарма деп. Ақбілекті аш белінен жі­бермей, қысып, бетіне таман ауы­зына ұмтылып еді, Ақбілек теріс қарап, ахмет байтұрсынов анама хат өлеңінің шығу тарихы бұлқынып сүй­гізбеді. Өзге орыстар жирен орыс­ты мазақ­тағандай, қарқ-қарқ күлісті. Олар. ШҚО, Жарма ауданы, Шалабай ауылы «Н.Крупская атындағы орта мектебінің» КММ қазақ тілі мен әдебиет пәні мұғалімі Корпебаева Қарлығаш Мұхтаргазиевна Пәні: Қазақ әдебиеті Сабақтың тақырыбы: Жүсіпбектің «Ақбілек» романы. (ХІ сынып.Көркем шығарманы талдау сабағы) Сабақтың мақсаты:Ақбілек образының қайшылықты тағдырының психологиялық образ дәрежесіне көтерілуін, сондай-ақ бейнеттен, қорлықтан құтылған» күнәдән» тазарған Ақбілектің психологиялық жан сезімін ұғындыру; адам мен табиғат. ШҚО, Жарма ауданы, Шалабай ауылы «Н.Крупская атындағы орта мектебінің» КММ қазақ тілі мен әдебиет пәні мұғалімі Корпебаева Қарлығаш Мұхтаргазиевна Пәні: Қазақ әдебиеті Сабақтың тақырыбы: Жүсіпбектің «Ақбілек» романы. (ХІ сынып.Көркем шығарманы талдау сабағы) Сабақтың мақсаты:Ақбілек образының қайшылықты тағдырының психологиялық образ дәрежесіне көтерілуін, сондай-ақ бейнеттен, қорлықтан құтылған» күнәдән» тазарған Ақбілектің психологиялық жан сезімін ұғындыру; адам мен табиғат. Мақалада ХХ ғасыр басындағы қазақ әдебиетінің аса көрнекті өкілі Ж. Аймауытовтың «Акбілек романындағы» әйел бейнесінің жасалу жолдары қарастырылады. Сабақ көрнекілігі: Жүсіпбек Аймауытов «Ақбілек» романы,романнан үзіндіні магнитофоннан тыңдату,тірек схемасы. Сабақ барысы. «Ақбілек» романы Аймауытов шығармашылығының шыққан биігі деуге болады.жазылғанына 60 жылдан асқан осы роман бүгін ғана жазылып,әлі сиясы да кеуіп үлгермегендей әсер қалдыратындығына қайран қаласың.Сыңғырлаған күмістей тап-таза шебер тіл бірден үйіріп әкетіп,еріксіз тәнті етеді.Ол стиль,композиция тәрізді көркемдік құралдарға ерекше көңіл бөлді.Еуропа,орыс әдебиетіндегі бейне жасау,мінездерді даралау дәстүрлерін еркін пайдаланды.Жазушының бар таланты биік қырынан көрінеді.






виды лагмана названия
файлдың параметрлерін атаңыз
не себепті каспий мен арал теңізін көл деп атайды
микрорайоны кокшетау
арендное жилье алматы жастары

.
==============================================================

~~~~~ артқы ми презентация ~~~~~

==============================================================
.

관련자료

댓글 0
등록된 댓글이 없습니다.
알림 0